جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۲ ب.ظ
واکنش امام جمعه جیرفت به سخن جهانگیری که مشکلات جامعه را مربوط به دهه شصتی ها دانسته بود
مشکل جامعه مربوط به مدیرانی است که روزی میخواستند کاندیدای مجلس بشوند کت شان هم عاریه ای بود، اما امروز زندگی های اشرافی دارند و همانها در پی ناتوانی خود برای حل مشکلات جامعه این روزها میگویند مشکل جامعه مربوط به دهه شصتی هاست،

به گزارش سلام سبزواران، اهم موارد مطرح شده در خطبه های امروز (۹۶/۱۲/۱۸) نماز جمعه جیرفت به این شرح می باشد:

موضوع زن و حضور زن در اجتماع اولین موضوعی بود که بخشی از خطبه های نماز به آن اختصاص یافت:
زن اگر در محیط خانواده محترم و مکرم شمرده شود بخش مهمی از مشکلات جامعه حل می شود
ای کاش نمایندگان مجلس به کارهای اساسی می پرداختند، از جمله کارهای اساسی آن است زنی که به تربیت فرزند و خانه داری می پردازد چرا برایش حقوق تعیین نشود و بیمه تعریف نشود.
به فرموده حضرت امام(ره) جدا کردن فرزندان معصوم از دامن مادر و بردن آنها به جاهای دیگر باعث ایجاد عقده در فرزندان (که منشا خیلی از فسادها است) و تربیت ناصحیح می شود.
اسلام با رعایت حریم ها مخالف شغل بانوان در بیرون خانواده نیست اما نباید وظیفه تربیت فرزند کوچک شمرده شود.

بخش دیگر خطبه های نماز امروز توسط حجت الاسلام سعادت فر به شناخت مشخصه های فکری جریان لیبرال از دیدگاه حضرت امام(ره) و واکنش به سخن معاون اول که دهه شصتی ها را عامل مشکلات کشور خوانده بود گذشت:
این جمله را از حضرت امام (ره) خوب دقت کنید: «الان هم سخت معتقدم که آنان به چیزی کمتر از انحراف انقلاب اسلامی از تمام اصولش و حرکت به سمت آمریکای جهانخوار قناعت نمی کنند، در حالی که در کارهای دیگر نیز جز حرف و ادعا هنری ندارند. »
اینها را حضرت امام می فرماید کسانی هستند که هیچ هنر و ادعایی به غیر از تحویل انقلاب به آمریکای جهانخوار ندارند و هیچ عرضه ای برای اداره مملکت ندارند و امیدشان تنها به دست بیگانه است.
واقعا جای تاسف است چرا باید در حل مشکلات اقتصادی جامعه، در حل مشکل تخم مرغ هم به بیگانه تکیه کنند؟ اگر قرار بود ما تمام مشکلات را با واردات حل بکنیم طاغوت هم این کار را انجام می داد . چرا بایستی جامعه اینگونه اداره شود، آیا اینها با اقتصاد مقاومتی سازگاری دارد؟
چرا عده ای بایستی بیایند پشت تریبون و بگویند همه مشکلات جامعه مربوط به #دهه_شصتی_ها است؛ مشکلات جامعه مربوط به دهه شصتی ها نیست، مشکلات جامعه مربوط به مدیران بی عرضه است، مربوط به مدیرانی است که بجز توهین و اختلاس و چپاولگری از بیت المال هیچ عرضه و هنری ندارند.
مشکل جامعه مربوط به آن مدیرانی است که مردم به یاد دارند برادر آنها یک روزی با موتور گازی تو شهر می چرخید اما امروز صاحب بانک و ثروت های نجومی است.
مشکل جامعه مربوط به آن افرادی است که روزی میخواستند کاندیدای مجلس بشوند یک کت هم نداشتند و کت شان هم عاریه ای بود، با لباس جهادی آمدند رأی مردم را گرفتند اما امروز زندگی های اشرافی دارند و همانها در پی ناتوانی خود برای حل مشکلات جامعه این روزها میگویند مشکل جامعه مربوط به دهه شصتی هاست، مشکل جامعه مربوط به ناتوانی شماست نه دهه شصتی ها.
جریان تفکر لیبرال در قالب حزب کارگزاران در بدنه نظام بسیار رسوخ پیدا کرده است و برخی از نبض های مهم سیاسی و اقتصادی و فرهنگی جامعه را در دست دارد.
امروز به دنبال برخی تحریف ها در حرکت انقلاب با یک حرکت موریانه ای و خزنده هستند که از جمله آنها «تغییر دراهداف و آرمانهای انقلاب» و «قبح زدایی از گناه» است.

موضوع سفر یکی از مقامات فرانسه به ایران، کشف حجاب و مطرح کردن حجاب اختیاری توسط عده ای خواص، رقص دختران در حضور شهردار تهران و سند ۲۰۳۰ از دیگر موضوعاتی بود که در خطبه های نماز جمعه جیرفت به آنها پرداخته شد:
جای سوال است چرا سفر بعضی از مقامات فرانسه که همصدای با آمریکا و انگلیس در شورای امنیت بر علیه ایران بودند و ایران را متهم به برنامه دفاعی تهدید آمیز کردند، به کشور انجام می شود؟ چرا قبل از عذر خواهی از ملت ایران و پس گرفتن دشمنی هایشان اجازه ورود به کشور را به اینها را دادند.
روحیه جهاد و شهادت طلبی شیرازه انقلاب است، بعضی به دنبال از بین بردن این شیرازه از درون جامعه و جایگزینی آن با روحیاتی چون مذاکره و صلح هستند.
گفتند حجاب یک امر اختیاری است، این را برخی از خواص جامعه و متاسفانه بعضی از عمامه بسرها هم که ادعای مرجعیت داشند گفتند، ثمره آن این شده که یک عده ای فریب خورده در خیابان کشف حجاب کردند.

برخی افراد لیبرال در جشن حضرت زهرا (س) شرکت می کنند و جلوی روی آنها می رقصند و آنها اعتراض که نمی کنند هیچ، بلکه کف هم می زنند!
اینها خائنین به فرهنگ هستند که قبح گناه را می شکنند، اینها دزدانی با چراغ در عرصه فرهنگی هستند که خون شهدا را پایمال می کنند .
ملت انقلابی ایران هوشیار و بیدار هستند و اجازه نمی دهند برخی از افراد، ترویج هرزگی از تهران به سایر شهرها بدهند.

پدر و مادرها مراقب تربیت فرزندان خود باشید و به مدرسه، مهد کودک و رسانه های مجازی فرزندانتان نظارت کنید.
امروز رگهای ترویج هرزگی و اجرائی شدن سند ۲۰۳۰ به چشم می خورد. اگر مراجعه به سامانه ثبت نام کارت ملی هوشمند کنید می بینید نام پدر حذف شده است و این جزو لوازم فرهنگ صهیونیستی است و نه فرهنگ اسلامی ما.

از تلاش های، کانونهای فرهنگی و هنری تشکر می کنیم و امیدواریم در ایجاد مساجد طراز اسلامی موفق باشند.

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات