جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۶ ب.ظ
با ترویج موسیقی میخواهند جامعه دنبال کارهای جدی خودش نیفتد/ ملی گراها و لیبرال ها می خواهند به اسم ملی گرایی، ایران را به سوی فرهنگ غرب سوق بدهند
امام جمعه جیرفت با اشاره به این بیان از حضرت امام که نترسید از اینکه به شما بگویند شما کهنه پرست شده اید برای اینکه شما را از کار جدی عقب بیندازند، اذعان کرد: عده ای می آیند و می گویند اگر کنسرت برگزار نکردیم مردم باید به شهرهای دیگر بروند، خب بروند

مسأله حجاب اختیاری، کنسرت های موسیقی و تبیین اندیشه ملی گراها و شخص مصدق از دیدگاه حضرت امام(ره) مهم ترین رئوس خطبه های امروز نماز جمعه جیرفت بود.
به گزارش سلام سبزواران، اهم بیانات حجت‌الاسلام و المسلمین سعادت فر در خطبه های امروز(۹۶/۱۲/۲۵) نماز جمعه جیرفت به این شرح می باشد:

متاسفانه برخی های پیاده نظام دشمن هستند، غربی ها می گویند در دنیا ما فقط یک ارتش داریم چرا در ایران باید دو نیروی نظامی ارتش و سپاه باشد؟ از این طرف هم مشاهده می کنیم برخی از مسئولان ارشد جمهوری اسلامی وقتی می خواهند بودجه ها را تقسیم کنند می گویند ما نمی توانیم به دوتا ارگان نظامی بودجه و امکانات بدهیم.

برخی با کمال پررویی می گویند سپاه دارد به جای فعالیت های دفاعی، فعالیت های فرهنگی و تبلیغی علیه دولت انجام می دهد لذا ما بودجه نمی دهیم. اینها تفکر غلطی است، سپاه یک نیروی مردمی و از مردم است.
آن چیزی که دولت را تخریب می کند تریبون نیست بلکه عملکرد خودش است، باید مراقب عملکردها باشند.

عده ای در گوشه و کنار کشور پیدا می شوند و می گویند حجاب و پوشش اختیاری است. اما سوال این است آیا حجاب اختیاری حدی دارد یا ندارد؟ آیا اگر کسی خواست برهنه مادر زاد هم در کوچه و خیابان بیاید آزاد است؟ قطعاً احدی آن را نمی پذیرد و همه اعتقاد به ایجاد محدودیت دارند.
سوال این است چه کسی باید میزان این محدودیت را بیان کند؟ این محدوده را دین بیان کرده است که این مقدار برای رسیدن انسان به کمال لازم است.
آیا افراد اجازه دارند طوری در جامعه لباس بپوشند که شهوت افراد را تحریک نمایند و هوا و هوس را در جامعه ترویج بدهند؟

عده ای می گویند انسان ها تا زمانی که به آزادی دیگران ضربه نزنند آزاد هستند، خب وقتی یک انسان بی حجاب بیرون بیاید به چشم و قلب انسان مومن آسیب می زند.

عده ای می گویند نباید خیلی سخت گرفت و بگذاریم مردم آزاد باشند چون سختگیری زیاد باعث می شود همان رفتار ها در خفا انجام شود مثلا اگر کنسرت ها را علنی برگزار نکردید کنسرت های زیر زمینی برگزار می شود و اگر در حجاب آزاد نباشند بی عفتی ها و فسادهای زیر زمینی اتفاق می افتد.

آیا این حرف صحیح است که برای پیشگیری از گناه های خصوصی و زیر زمینی انسان گناه علنی را ترویج دهد؟ آیا دین اجازه داده برای پیشگیری از بعضی گناهان گناه دیگری را ترویج دهیم؟

حضرت امام فرمودند: اگر می خواهید مملکتتان یک مملکت صحیح باشد، موسیقی را حذف کنید و نترسید از اینکه به شما بگویند شما کهنه پرست شده اید برای اینکه شما را از کار جدی عقب بیندازند.

حضرت امام می فرماید: آنهایی که دنبال ترویج موسیقی و کنسرت هستند فی الواقع دنبال این هستند که جامعه دنبال کارهای جدی خودش نیفتد.

حضرت امام در ادامه می فرمایند: اینکه می گویند اگر موسیقی در جامعه نباشد آنها می روند از جای دیگر موسیقی می گیرند، بگذارید بگیرند شما عجالتاً آلوده نباشید آنها بر می گردند، این عذر نیست که اگر موسیقی در رادیو نباشد آنها می روند از جای دیگر موسیقی گوش می دهند آیا ما باید به آنها موسیقی بدهیم و به آنها خیانت کنیم؟ موسیقی خیانت است به یک مملکت و خیانت است به جوانان ما، موسیقی را حذفش کنید.

عده ای می آیند و می گویند اگر کنسرت برگزار نکردیم مردم باید به شهرهای دیگر بروند، خب بروند، اگر کنسرت برگزار نکنیم فعالیت های زیرزمینی برگزار می شود، خب بشود.

مصدق به عنوان رهبر نهضت ملی و یک شخص لیبرال از نگاه امام خمینی (ره) دارای ویژگی هایی است: اولین ویژگی مصدق از نگاه امام مخالفت سرسخت با اسلام و روحانیت است.

حضرم امام می فرمایند: زمانی که حضرت آیت الله کاشانی دید نهضت ملی ها دارند کار خلافی انجام می دهند و به آنها تذکر داد که این رفتار با اسلام سازگاری ندارد نهضت ملی ها یک سگی را نزدیک مجلس عینک زدند و اسمش را گذاشتند آیت الله!

حضرت امام فرمودند: مصدق مسلمان نبود، اما یکی از اعضای شورای شهر تهران در مقابل این جمله امام می گوید من نمی فهمم این فرمایش امام همانند حکم سلمان رشدی یک فتواست یا یک نظر!

حضرت امام می فرماید من آن روز(گذاشتن نام آیت الله بر روی یک سگ) در خانه یکی از علمای تهران بودم به آن عالم گفتم این دیگر مخالفت با شخص نیست و اگر مصدق مانده بود سیلی بر صورت اسلام می زد.

در جای دیگری حضرت امام کار مصدق را در ردیف کار محمدرضا شاه لعنت الله علیه در فروردین سال ۱۳۴۲ در یورش به مدرسه فیضیه می دانست.

تفکر مصدق، جبهه ملی، لیبرال ها آن است که با تکیه بر آزادی غربی و مردم گرایی غربی و با تاکید بر باستان گرایی و کنار زدن فرهنگ دینی دنبال آن هستند که ایران را از فرهنگ اسلامی جدا کنند و به اسم ملی گرایی، ایران را به سوی فرهنگ غرب سوق بدهند.
شما شنیدید که اخیراً نام یک خیابانی در تهران را به عنوان مصدق قرار دادند، آیا کسانی که این اسم را می گذارند این سخنان امام خمینی(ره) را دیده اند یا نه؟ اعتقاد دارند یا ندارند؟

پشت این نامگذاری ها یک اعتقاد و فکر است که باید ملی گرایی در جامعه را تقویت کرد، مومنین باید هوشیار باشند.

چرا نیامدند یکی از خیابان های تهران را بنام شهید حججی یا شهید حدادیان بگذارند؟ اینها الگوهای جامعه باشند. اینها برای حفظ منافع کشور تا پای جان می ایستند نه مصدق ها.

حضرت آقا می فرمایند: آن کسانی که با کمک دین و علما و احساسات دینی مردم سرکار آمدند (روزی با سیادت روزی با اسم امام زمان روزی هم با لباس روحانیت آمدند مردم به آنها رای دادند) تا اندکی فرصت پیدا کردند لگد زدند. این درسی است که در مشروطه و نهضت ملی هم گرفتیم و در انقلاب خودمان هم پیش آمد و این یک حقیقت تلخی است.

آن زمانی که انگلیسی ها دیدند با فتوای آیت الله شیرازی قلیان ها در کاخ ناصرالدین شاه شکسته شد از آن روز تصمیم گرفتند در خانواده میرزای شیرازی نفوذ کنند و اکنون ثمره آن شده است تربیت یک شیعه انگلیسی با رهبری نوه های آن بزرگوار.

شیعه انگلیسی و سنی امریکایی از یکجا پول می گیرند در یک ساختمان کار می کنند و علیه همدیگر فحش می دهند هر دو هم با حکومت دینی و انقلابی مخالفت می کنند مثل برخی از نمایندگان مجلس ما که برخی شعار اصولگرایی می دهند برخی شعار اصلاح طلبی می دهند اما هیچکدام برای مردم کار نمیکنند و به دنبال منافع خودشان هستند.

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات