سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۶ ق.ظ
آنچه در گردهمایی فرزندان انقلابی جیرفت در مکتب الزهرا گذشت؟
نیروهای پوتین پوشیده انقلاب مستضعفانند/ با نام هلیل کاسبی می کنند/ دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس؟/ فرزندان انقلابی دارالولایه این ننگ را تحمل نمی کنند
شخصی که شائبه آمدن او به اینجا مطرح است در فضای مجازی گفته من مرید و مقلد رهبری هستم و رهبری هم می گویند خط قرمز فتنه است و اویی که هنوز خاتمی را هورا هورا می کند و میگوید افتخارش موسوی است، ما دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس او را؟

به گزارش سلام سبزواران، نشست روشنگری با موضوع فتنه و اعلام انزجار از فتنه گران بعدازظهر دوشنبه ۱۷ اردیبهشت در مکتب الزهرا جیرفت برگزار شد. در ابتدای این مراسم حجت الاسلام کرامت یارالهی معاون حوزه علمیه امام صادق جیرفت و دبیر جامعه روحانیون مبارز شهرستان به ایراد سخن پرداخت.

وی با اشاره به فرمایش امیرالمومنین در نامه ۶۲ نهج البلاغه «من نام لم ینم عنه»؛ اگر ما اینجا خواب برویم، دشمن هرگز نخواهد خوابید، از ضرورت هشیاری دائمی در مقابل نفوذ دشمن گفت.
امام جماعت مسجدجامع جیرفت با برشمردن مهم ترین فتنه های دشمن بر علیه انقلاب اسلامی در این چهار دهه، از چهار فتنه «جنگ تحمیلی» ، «انقلاب تا کی؟» ، «اتفاقات سال ۷۸ و ۸۸» و در نهایت «نفوذ» یاد کردند.
وی با انتقاد از تهدید محور بودن جبهه حزب اللهی و انقلابی شهرستان اظهار داشت: چرا باید فقط یک اتفاقی بیفتد، و ما دور هم جمع بشویم.
دبیر جامعه روحانیت مبارز شهرستان با ابراز گلایه شدید از کم کاری این جبهه، خاطرنشان کرد: خود ما چکار کردیم برای انقلاب، همه چیز را تقصیر دشمن نیندازیم. نخبگان ما چقدر استحکام فکری نسبت به مبانی انقلاب دارند؟
وی گفتمان سازی و تبیین مبانی نظری انقلاب برای نسل جوان را از مهم ترین اولویت های پیش رو دانستند که مورد غفلت واقع شده است.

سخنران دوم مراسم، دکتر مهران عسکرپور فرهنگی و استاد دانشگاه بود.
مهم ترین رئوس مطالب ایراد شده توسط این فرزند نخبه جنوب و کارشناس محیط زیست به این شرح بود:
-خرسندیم از اینکه قاطبه ی این جمع، جوانان است ونگرانیم از اینکه پیشکسوتان ما در این جمع حضور ندارند.
-امروز بحث اصولگرا و اصلاح طلب نیست. بحث، بحث انقلابی و غیر انقلابی است.
– بعضاً کسانی امروز در دام این بازیهای سیاسی می افتند که خود مبارزانقلابی و جانباز جنگ تحمیلی بوده اند.
-جنوب کرمان، نقطه محروم و مستضعفی است که مستضعف نگه داشته شده است.
-دلیل دشمنی ها با جنوب این بوده است که ما گوسفندانه رأی ندادیم، که کسی بگوید من کتم را هم آویزان کنم رأی میارم. و یا با «تکرار میکنم» این و آن رأی داده باشیم. رأی جنوب همواره انقلابی بوده و این دلیل بغض و کینه عده ای نسبت به جنوب است.
-امروز دنبال آنند که ما را در جیرفت که پیشانی جنوب است با مسائلی سرگرم نگه دارند.
-یکی ازمهم ترین مسائل، اکوسیستم هلیل و جازموریان است که دشمنان جنوب دارند این اکوسیستم را بر هم می زنند.
-اکوسیستم هلیل و جازموریان هزاران سال جریان داشته و این بستر توسط خداوند ایجاد شده و بستن سد بر سرشاخه های هلیل دشمنی با طبیعت است و این کار، غیر کارشناسی است.
-کاری که صهیونیست ها و ترکیه لائیکی فقط انجام میدهند آنان دارند با ما انجام میدهند. اگر با مردم دشمنی دارید، با حیوانات چکار دارید؟
-امروز می بینید خیلی ها در قبال این پروژه مخرب انتقال آب از سرشاخه ها که تآمین کننده آب سفره های زیرزمینی ماست و گرفتن ان باعث نابودی ما می شود ساکتند، چرا که هر کسی بک قیمتی دارد.
-تاریخ لعن می کند هم مسببین و هم ساکتین این قضیه را.
-بعضی ها امروز دارند با هلیل و نام هلیل کاسبی می کنند.
-میخواهند جنوب را درگیر مسائل و دعواهایی کنند تا خودشان به مقاصدشان برسند.
-چرا باید برای شهرداری ما آن مشکلات پیش بیاد؟ و چرا شهردار انقلابی ما را چندین ماه نگه داشتند و فرصت خدمت را از او دریغ داشتند؟
-در بحث کشاورزی همینطور، امروز کشاورزان ما به معنای واقعی کلمه دل شکسته اند.
-مردم گرسنگی و فقر را می توانند تحمل کنند، اما از تبعیض ناراضی اند.
-مجوز ۳۰۰ هکتار و ۵۰۰ هکتار زمین و آب در شهرستان های جنوبی به شرکتی که وصل میشود به یک شخص داده میشود، شخصی که باعث بدنامی نظام است. اما به حق آبه داران هلیل آب نمی دهند.
-چرا نمایندگان جنوب امروز ساکتند؟
-نمایندگان جنوب باید خودشان را برای صدور مرز هوایی به زمین و زمان می زدند.
– مسئولین ما اگر از شدت درد کشاورزان امروز بمیرند رواست، اما کدام مسئولین جیک شان در آمد؟ ما امروز دردمان را کجا باید بگوییم؟
-نیروهای پوتین پوشیده انقلاب این مستضعفانند.

آخرین سخنران مراسم، دکتر برزنگ دعوت شده از خارج شهرستان بود. وی با طرح این سوال که چرا بعد از گذشت ۸-۹ سال به فتنه بپردازیم، از فتنه های صدر اسلام مثل سقیفه گفت که بعد از حدود ۱۴۰۰ سال آثار و تبعات آن در جامعه باقی است.
وی از فتنه سال ۸۸ یاد کرد و اظهار داشت: عده ای نانجیب به فرموده رهبری انقلاب را تا لب پرتگاه بردند، کسانی که نان انقلاب خورده بودند و ریاست شان را از انقلاب داشتند و ۲۷ سال دولت دست آنان بود.
وی افزود: آنان مشکل شان با شخص نیست، با اصل حکومت دینی و اسلام مشکل دارند و امروز هم می گویند امام زمان و پیامبر را هم میشود نقد کرد و آن یکی شان گفت بر علیه خدا هم میشود اعتراض کرد.
برزنگ به امیدوارکردن دشمن بعد از فتنه ۸۸ پرداخت و ادامه داد: در انتخابات آن سال ۸۵ درصد مردم شرکت کردند و اوباما ۲ نامه توسط سلطان قابوس برای مقام معظم رهبری فرستاد و صراحتا گفته بود ما نمی خواهیم انقلاب را از بین ببریم و به اصلاح با ادب شده بود، اما کی دشمن را امیدوار کرد؟
وی با اشاره به ساختارشکنی ها در فتنه ۸۸ گفت: در آن سال قداست ها را از بین بردند، عکس امام را پاره کردند، و بالاترین قداست ما عاشورا بود به آن هم جسارت کردند.
این استاد دانشگاه با اشاره به فرمایش امام(ره) که آنزمان مسئولین به خوی کاخ نشینی روی آوردند باید فاتحه اسلام را خواند تصریح کرد: امروز وضع محرومین منطقه جنوب و ندیدن مشکل کشاورزان، نتیجه این خوی اشرافی گری است.
وی به ثروت های نجومی برخی مسئولین اشاره داشت و افزود: امروز نیم تریلیارد فقط سرمایه یک وزیر است و ما حساب کردیم این شخص اگر از اول انقلاب هم مسئول می بود و ماهی یک میلیارد هم حقوق می گرفت، باز نسبت به رقم سرمایه او کم میاورد. و یا وزیر دیگری که خود را جهادی هم مینامد و ۱۲۰۰میلیارد سرمایه اوست!
وی گفتمان سازی و مطالبه منطقی از مسئولین را از انقلابیون خواستار شد و خاطرنشان کرد: چرا ما مطالبه گر نیستیم؟ فقط با حسین حسین گفتن وحجاب حجاب کردن درست نمیشود. محترمانه و منطقی سوال کنید، مطالبه کنید و از هیاهو هم نترسید.
این مسئول شهرستانی جمنا در بخش دیگری از صحبت خود به توفیقات گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه پرداخت و بیان داشت: آمریکا ۷ تریلیارد در عراق و سوریه هزینه کرد اما الان آقایی در این منطقه با ایران است و یک بچه دهاتی همشهری من و شما(حاج قاسم سلیمانی) آنان را مستأصل کرده است و این تازه وزیدن نسیمی ازانقلاب است.
برزنگ در بخش پایانی صحبت خود با لزوم مرزبندی آشکار با فتنه گران گفت: شخصی که شائبه آمدن او به اینجا مطرح است در فضای مجازی گفته من مرید و مقلد رهبری هستم و رهبری هم می گویند خط قرمز فتنه است و اویی که هنوز خاتمی را هورا هورا می کند و میگوید افتخارش موسوی است، ما دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس او را؟

در پایان این مراسم سیداسماعیل حسینی فرزند شهید به ایراد شعری با عنوان “گر مردی از فتنه برگرد” در واکنش به حواشی اخیر گفت: مایه شرمندگی همه ی ما است چنین شخصی به این شهر بیاید و ما خانواده شهدا و فرزندان انقلابی دارالولایه این ننگ را تحمل نخواهیم کرد.

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات