شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۸ ب.ظ
افزایش آب بها در قبض های آب تحت عنوان تبصره 3، قانونی یا غیرقانونی؟
رئیس آبفا: مجوز شورای شهر داریم/ سخنگوی شورا: مجوز نداده ایم
سخنگوی شورای شهر گفت: در آخرین مصوبه اجازه ای که ما در شورا برای افزایش آب بها به اداره آب و فاضلاب دادیم فقط بمدت یکسال بوده و بعد از آن یعنی از تاریخ ۲۸/۱۰/۹۵ تا به الان آب و فاضلاب هر آنچه که افزایش آب بها گرفته خلاف قانون بوده است.

در جنوب کرمان علی رغم تمام مشکلات، محرومیت ها و فشارهای مالی که بر دوش مردم این منطقه است، اما مدتی است که هزینه های سرسام آور برق و آب خانگی هم بر آنان اضافه شده و فشار مضاعفی را بر دوش این مردم  وارد نموده است. قبض های نجومی برق و آب در این منطقه که گاهی با کلان شهری مثل تهران برابری می کند و این صدای مردم مستضعف این منطقه را درآورده است بطوریکه در راهپیمایی ۲۲ بهمن در عنبرآباد، یکی از فریادهای مردم اعتراض به این موضوع بود.
به گزارش سلام سبزواران، در نشستی با حضور اعضای شورای شهر جیرفت و مسئولین اداره آب و فاضلاب شهرستان این مسأله مورد بررسی واقع  شد؛
محمدعلی امیرمحمودی رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت در این رابطه گفت: مردم راجع به مبالغ زیاد قبض های آب شان گلایه دارند و برای بسیاری از شهروندان با حقوق حداقلی این قبض ها واقعا سنگینی می کند و از جمله مواردی که در این قبض ها هست اخذ مبالغی در هر دوره از مردم تحت عنوان تبصره قانونی(تبصره ۳) به منظور بهسازی و بازسازی زیر ساخت های شهری است.
وی خطاب به مسئولین آب و فاضلاب این شهر بیان داشت: همکاران شما هر شهروندی که مراجعه داشته گفته اند این تبصره مصوبه شوراست، شما بررسی بفرمایید اگر مصوبه شوراست، بگویید تا شورا مصوبه خود را اصلاح کند و اگر هم مشکل از شما هست آن را حل کنید که این بار از دوش مردم برداشته شود.
در تکمیل سخنان رئیس شورا، سخنگوی شورای شهر گفت: شورای شهر جیرفت بنا به درخواست آب و فاضلاب شهری در گذشته ۲ مصوبه را در این رابطه گذرانده است، مصوبه اول سال ۹۲ بود و دیگری در تاریخ ۲۸/۱۰/۱۳۹۴ و مدت زمان هر یک از این مصوبات هم فقط یکسال بوده است.
روح الله میرکهنوج افزود: در آخرین مصوبه اجازه ای که ما در شورا برای افزایش آب بها به اداره آب و فاضلاب دادیم فقط بمدت یکسال بوده و بعد از آن یعنی از تاریخ ۲۸/۱۰/۹۵ تا به الان آب و فاضلاب هر آنچه که افزایش آب بها گرفته خلاف قانون بوده است.

اکبر مشایخی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان در پاسخ با اشاره به تبصره ۳ اظهار داشت: طبق بخش نامه شهرهایی که عمر مفید شبکه شان بالای ۴۰ سال است می توانند از شورای شهرشان یک مصوبه بگیرند و این بعد میرود در وزارت نیرو و درآنجا مصوب میشود و ما این اجازه را از شورای شهر گرفتیم.
وی افزود: ما این صورت جلسه را از شورا گرفتیم و در صورت جلسه هم مصوب کردیم که هر سال ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش بها داشته باشیم.
میرکهنوج سخنان این مسئول را برنمی تابد و می گوید: آنچه که من یادم می آید این است که در صورت جلسه مذکور با بند ۴ که تقاضای افزایش سالانه ۱۲ درصد آب بها داشت هر ۱۱ عضو شورا با این افزایش مخالفت داشتند، مگر اینکه شما مستنداتی غیر از این ارائه بدهید که نشان بدهد این قانونی است.
رئیس اداره آب و فاضلاب اما می گوید: ما بدون مجوز شورای شهر یک قدم هم نمی توانستیم برداریم و گزارش مکتوب شورای شهر مبنی بر افزایش ۱۲ درصد آب بها را دارم و خواهم آورد.

سخنگوی شورای شهر هم چنین با اظهار گلایه از عدم گزارش آب و فاضلاب در رابطه با روند اجرای تبصره ۳ به شورای شهر تصریح کرد: در این رابطه قرار بود هر ۶ ماه یکبار گزارشی به شورای شهر داده شود و هم اکنون بعد از ۲ سال هیچ گزارشی به شورای شهر داده نشده است.

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات