شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۵ ب.ظ
بازدید خبرنگاران از مناطق دیمند و گویگان جیرفت
محرومیت و مهاجرت؛ دو سوغات محیط زیست استان برای روستائیان دیمند و گویگان
باغگلی از ساکنان پای تم گفت: مرگ مادری هنگام زایمان به علت عدم جاده مناسب و خانه بهداشت در این منطقه بوده است. وی جاده‌ی مناسب برای ورود خدمات دولتی را در اولویت درخواستهای مردمی این منطقه دانست

دیروز جمعه جمعی از مدیران مسؤول، سردبیران، خبرنگاران و عکاسان نشریات، پایگاه‌های خبری، نمایندگی‌های خبرگزاری‌، روزنامه‌های سراسری، صدا و سیما و … از مناطق دیمند و گویگان از توابع شهرستان جیرفت بازدید کردند.

اصحاب رسانه جنوب استان کرمان ضمن بازدید از جاده در حال احداث این منطقه، پوشش گیاهی و… وضعیت خدمت‌رسانی به مردم این منطقه را مورد بررسی و بازدید قرار دادند.

به گزارش سلام سبزواران به نقل از جیرفت من، در این سفر یک روزه که با هماهنگی خانه مطبوعات جنوب کرمان برگزار شد آقای قاسمی بخشدار جبالبارز، اعضای شورای اسلامی بخش جبالبارز و دیمند و گویگان و جمع کثیری از اهالی منطقه حضور داشتند.

در ابتدای ورود به بخش جبالبارز، برف زمستانی توجه همگان را به خود جلب کرد و سرمای هوا لزوم استفاده از لباس گرم را دوچندان می کرد.

از کنار تابلوی “دهیاری و شورای اسلامی گاوکان و گوران” از جاده اصلی خارج و وارد جاده مواصلاتی دیمند و گویگان شده و این محور ۵۳ کیلومتری تا شهر درب بهشت (بخش ساردوئیه) در سال ۸۰ تا ۸۲ ساخته شده است.

تسریع در روند ساخت و تکمیل جاده در این منطقه از اولویت زیادی برخوردار است. در ساخت این جاده روستایی درجه ۳ تمامی قوانین و شرایط زیست محیطی در نظر گرفته شده است. حفظ محیط زیست و درختان “بنه” سرلوحه احداث این جاده بوده است و علی رغم شایعات صورت گرفته به محیط زیست در این منطقه هیچ آسیبی وارد نشده است.

جواد جهان‌آرا رئیس شورای اسلامی “پای‌تم” گفت: در منطقه پای تم بیش از ۴۰ خانوار سکونت دارند.

وی به مشکلات فراوان اهالی پای تم اشاره کرد و افزود: ساکنان این منطقه در زمینه مسکن مناسب، جاده، آب آشامیدنی سالم، خانه بهداشت، مدرسه و نفت سفید درخواست کمک دارند.

وی در ادامه افزود: جاده‌ی مناسب برای ورود خدمات دولتی در اولویت درخواستهای مردمی است.

محمود باغگلی از ساکنان پای تم گفت: اهالی این منطقه از نعمت برق محروم هستند.

وی به زمستان نشین بودن مردم در این منطقه اشاره کرد و ادامه داد: به علت محرومیت های فزاینده و عدم همکاری نهادها و ارگانهای ذیربط روند مهاجرت روستائیان به شهرهای اطراف شروع شده است.

وی تصریح کرد: مرگ مادری هنگام زایمان به علت عدم جاده مناسب و خانه بهداشت در این منطقه بوده است.

گفتنی است تیم رسانه‌ای جنوب استان کرمان در پایان بازدید یک‌روزه خود از مناطق دیمند و گویگان ضمن تصویربرداری هوایی و بررسی کامل پوشش گیاهی منطقه، شایعات مطرح شده در زمینه قطع ۲ هزار و ۸۰۰ اصله درخت و همچنین تهدید زیستگاه خرس سیاه آسیایی را خلاف واقعیت دانستند و خواستار برخورد شدید دستگاه قضایی با شایعه‌پراکنان و افراد مخل آرامش، توسعه و پیشرفت این منطقه شدند.

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات