یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۹:۴۰ ب.ظ
نماینده ارباب جراید در شورای فرهنگ عمومی:
شورای فرهنگ عمومی جنوب به مسائل اولویت دار منطقه بپردازد
بختیار مجاز گفت: شورای فرهنگ عمومی جنوب بجای پرداختن به مسائل جزیی، اهم معضلات منطقه، امور مبتلا به مردم و هر آنچه که در حوزه فرهنگ عمومی جامعه تاثیر گذار است را در اولویت دستور کار خود قرار دهند.

جلسه شورای فرهنگ‌عمومی جنوب استان کرمان صبح روز یکشنبه ۸ بهمن ماه ۹۶ در محل دفتر امام جمعه جیرفت تشکیل شد.

به گزارش سلام سبزواران، بختیار مجاز رئیس خانه مطبوعات در این جلسه با تاکید بر ضرورت تاثیر گزاری بیشتر این شورا اظهار داشت شورای فرهنگ عمومی جنوب باید زمینه حضور نخبگان جنوب استان را در این مجموعه فراهم نماید تا چتر فعالیت آن بتواند سراسر جنوب را شامل شده ومنحصر به جیرفت نباشد.
مجاز با تشریح اهداف وسیاستهای شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت یکی از محورهای مورد نظر در فعالیتهای این نهاد تلاش برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حل مشکلات فرهنگی است که متاسفانه شورا نتوانسته است توفیق لازم را در این خصوص درجنوب به دست آورد.
مجاز افزود: بررسی وشناخت ابزار وعوامل تاثیر گزار بر حوزه فرهنگ در هرمنطقه از وظایف شورای فرهنگ عمومی است که متاسفانه پرداختن به این مهم مورد غفلت قرار گرفته است.
نماینده ارباب جراید در شورای فرهنگ عمومی مشکلات شهرداری وشورای شهر جیرفت وبرخی دستگاه های ذی ربط وهمچنین تجمع اخیر جمعی از نخبگان ومردم هفت شهر جنوبی در اعتراض به پروژه انتقال آب سرشاخه های هلیل را از جمله مسائلی عنوان کرد که لازم است شورا عوامل واسباب آن را مورد بررسی قرار دهد.
مجاز افزود: مطرح است که در سفر قریب الوقوع ریاست جمهور به استان کرمان و شهرستان سیرجان ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح های صنعتی در استان افتتاح می گردد که لازم است پاسخ به این سوال که جایگاه شهرستانهای جنوبی که گفته می شود سومین ذخائر معدنی کشور را دارد درافتتاح این طرح ها کجاست.
بختیار مجاز افزود: انتظار می رود مجموعه شورای فرهنگ عمومی که از مسوولین خدوم ونخبگان جامعه هستند در بررسی معضلات منطقه، امور مبتلا به مردم و هر آنچه که در حوزه فرهنگ عمومی جامعه تاثیر گذار است را در اولویت قرار دهند.

 

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات