چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۱ ب.ظ
در نامه ی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به سعیدی کیا مطرح شد؛
درخواست شفاف‌سازی برای هزینه نماکاری ساختمان بنیاد مستضعفان
شورای تبیین‌مواضع بسیج دانشجویی کشور طی نامه‌ای به رئیس بنیاد مستضعفان از وی خواست درباره هزینه ۱۲۰ میلیاردی نماکاری ساختمان این نهاد شفاف‌سازی کند.

به گزارش سلام سبزواران به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی طی نامه‌ای به محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان گفت: مطالبه جدی آن است که در اسرع وقت از سوی آن نهاد محترم نسبت به ارقام منتشر شده شفاف‌سازی جدی انجام گرفته و چنانچه تصدیق شد که چنین مبالغ گزافی از جیب مستضعفین برای نماکاری و تغییر دکوراسیون هزینه می‌شود، جلوی آن گرفته شده و نتیجه آن به مردم اعلام شود.

متن کامل به شرح ذیل است:

«جناب آقای سعیدی‌کیا

ریاست محترم بنیاد مستضعفان

ضمن عرض سلام و آرزوی توفیق خدمتگزاری برای شما و مجموعه همکارانتان در روزهای گذشته خبری پیرامون میزان هزینه کرد آن بنیاد در جهت نماکاری دو ساختمان در  حال احداث خود منتشر شده است که موجی از سوالات و ابهامات را پیرامون عملکرد این نهاد که به نام مستضعفین نام‌گذاری شده است ایجاد کرد.

آنچه در اخبار مختلف منتشر شده است حاکی از آن است که این بنیاد بنا دارد بیش از ۶میلیارد تومان صرف نماکاری دو ساختمان  و حدود ۲۷۰ میلیون تومان نیز برای طراحی آب نمای کنار این ساختمان‌ها هزینه کند و این علاوه بر بودجه ۷ میلیاردی بهسازی محوطه بیرونی این ساختمان‌هاست.

از طرفی گویا هزینه مجزایی برای بازسازی و تغییر دکوراسیون ساختمان ۹ طبقه بنیاد که محل استقرار رئیس و معاونان و مدیران و کارکنان بنیاد است و همچنین برای ساختمان ۱۵ طبقه بنیاد در نظر گرفته شده که طبق برخی اخبار مجموع این هزینه ها نیز حدود ۱۰۰ میلیارد است که با احتساب مبالغ قبلی مجموعا  ۱۲۰ میلیارد هزینه ساخت و سازهای اخیر بنیاد خواهد بود.

حال جای پرسش است که یک نهاد حاکمیتی که بار گران حمایت از مستضعفین را به دوش می‌کشد به چه علت باید چنین هزینه سنگینی برای ساختمان‌های خود روی دست بیت المال بگذارد؟ آیا فرآیند رسیدگی و یاری مستضعفان بدون آب‌نما و تغییر دکوراسیون مختل می‌‍شود؟ اگر این آمار و ارقام را تایید می‌کنید آیا گمان نمی‌کنید چنین اخباری آب سردی بر سر بسیاری از زلزله زدگان و مالباختگانی است که در کشور وجود دارند؟

در نهایت مطالبه جدی آن است که در اسرع وقت از سوی آن نهاد محترم نسبت به ارقام منتشر شده در این خصوص شفاف‌سازی جدی انجام گرفته و چنانچه تصدیق شد که چنین مبالغ گزافی از جیب مستضعفین برای نماکاری و تغییر دکوراسیون هزینه می‌شود، جلوی آن گرفته شده و نتیجه آن به مردم اعلام شود که حتی اگر چنین هزینه از اموال شخصی و برای ملک شخصی هم باشد اسراف است چه برسد به هزینه از بیت المال و به نام مستضعفین.

باشد که بنیاد مستضعفان ارزش و حرمت اتصال خود به انقلاب اسلامی را حفظ کرده و در اقدامی پسندیده پاسخگوی سوالات دانشجویان و روشن کننده اذهان عمومی باشد.»

 

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات