پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۲ ب.ظ
جنازه ای که سه روز است در سردخانه بیمارستان جیرفت روی زمین مانده است
ذاکرعلی سیدی مهاجر شیعه افغانستانی الان سه روز است که جسدش در سردخانه بیمارستان امام ره جیرفت است و خانواده اش به دلیل عدم تأمین هزینه بالای خدمات درمانی ناشی از عدم بیمه نتوانسته اند جنازه او را تا الان تحویل بگیرند

خانواده ذاکرعلی: هیچ شکایتی نداریم فقط جنازه را بهمان بدهید/ بیمارستان جیرفت: تا پرداخت هزینه، جنازه تحویل نمی شود

به گزارش سلام سبزواران، حدود ۱۰ سال پیش بود که با خانواده اش در پی لقمه ای نان از افغانستان به جیرفت می آیند، و الان ۶ بچه قد و نیم قد که بزرگترینش ۱۲ ساله است دارد. به چاه زنی مشغول بود و خرج دو خانواده(خانواده خود و برادرش) را میداد. تا اینکه ۳۴ روز قبل در حین کار حالش بهم میخورد و بعد از ۳۱ روز تحت درمان بودن در بخش آی سی یو بیمارستان امام جیرفت، ۳ روز پیش آخرین نفس های خود را در این دنیا می کشد.
ذاکرعلی سیدی مهاجر شیعه افغانستانی الان سه روز است که جسدش در سردخانه بیمارستان امام ره جیرفت است و خانواده اش به دلیل عدم تأمین هزینه بالای خدمات درمانی ناشی از عدم بیمه (حدود ۳۴ میلیون تومان) نتوانسته اند جنازه او را تا الان تحویل بگیرند.

رحیم علی ذاکری در گفت وگو با سلام سبزواران در علت فوت برادر مرحومش می گوید : ساعت ۳ بعدازظهر روز پنج شنبه سر کار ناگهان حالش بد میشود، بلافاصله او را به اورژانس بیمارستان امام انتقال میدهند و در  آنجا یک سرم بهش تزریق میشود و آقای دکتر خدادادی ایشان را می بینند و می گویند چیزیش نیست و آزادش می کنند.
ساعت ۹ شب از بیمارستان او را به خانه می آورند در حالی که حالش خوب نبود. ۲ همان شب دوباره حالش بد میشود و بعد از مراجعه دوباره به بیمارستان امام اینبار هم توسط اورژانس آنجا یک آمپولی به او تزریق میشود و یک نوار قلبی هم از او گرفته میشود و میگویند ایشان مشکلی ندارد و باز ترخیصش می کنند، در حالی که موقع برگشت ما خودمان میدیدیم ایشان تعادلی ندارد و دونفری به زور او را نگه داشته بودیم، چشم شان سو میرفت و حتی موقع سوار شدن ماشین سرش محکم به درب ماشین اصابت کرد.
باز آوردیمش خانه، با همان وضعیت داخل خانه بود تا اینکه ٣ بعدازظهر روز جمعه که دیگه زبانش تقریبا قفل شده و با لکنت زبان حرف میزد، اینبار به درخواست خودش او را به مطب دکتر بیرجندی بردیم و دکتر به محضی که او را دید گفت این سکته کرده چرا او را اینجا آوردید، زود ببریدش بیمارستان و گفتیم بیمارستان بردیم آنجور جوابمان دادند، بعد خودش نامه ای نوشت که در بیمارستان پذیرش بشه.
اما وقتی که او را به بیمارستان(برای بار سوم) رساندیم دیگر دهانش کف کرده بود و اصلا وضعیت عادی و حال مساعدی نداشت. بعد که از او سی تی اسکن گرفته شد، دکتر حجت میرساردو با دیدن آن گفت ایشون دو سکته داشته اند. بعد هم بدون اینکه نه رضایت من و نه خانمش را بخواهند او را عمل می کنند و بعد از عمل هم دیگر حالت هوشیاری اش بر نمی گردد و ۳۱ روز در آی سی یو بود و ۳ روز پیش هم از دنیا میرود.

رحیم علی میگوید ما الان هیچ شکایتی نداریم، فقط میگوییم جنازه را بهمان بدهید، اما می گویند تا هزینه کامل پرداخت نشود جنازه اینجا می ماند و الان سه روز است که جنازه تو سردخانه روی زمین مانده است و ما وقتی پول نداریم چه کار میتوانیم بکنیم، برادرمان که از دنیا رفت و داغ عزیز دیده ایم بس است و دیگر بیش از این ما را داغدار نکنند.

خاله اش که قاب عکسی از ذاکرعلی در دستش هست میگوید: سال ۸۴ که صدام تازه سقوط کرده بود ذاکرعلی همان زمان رفت کربلا و این عکسش در کربلاست.
او ادامه میدهد: ذاکرعلی شیعه و محب امیرالمومنین و امام حسین ع بود و در این کشور غریب بود خدا را خوش نمیآید جنازه اش را سه روز گرو بگیرند و تحویل ما ندهند، این از مسلمانیت نیست.
او با تأثری عمیق میگوید: دکتر مسلمان دوبار ایشان را دیده ولی بهش نرسیده و اگر هم خود نمیخواسته او را پذیرش کند حداقل میگفت ما او را به کرمان و جای دیگر انتقال بدهیم  و نه اینکه ۳۴ ساعت بگذرد که دیگر او برنگردد.

دکتر علی سالاری مقدم معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در مصاحبه با خبرنگار ما در این باره گفت: به شخصه پیگیر پرونده شده ام و از هر مساعدتی در این زمینه دریغ نخواهیم نداشت اما وسع و اختیار ما هم تا اندازه ای است.
وی در پاسخ به اینکه تکلیف جنازه ایشان با این وجود چه میشود افزود: هزینه درمان رقم زیادی است و ما با مسئول اتباع بیگانه استانداری هم تماس داشته ایم که بتوانیم به نحوی این مشکل را حل کنیم، اما بخاطر ممنوعه بودن این منطقه برای اتباع بیگانه گفته شده مراحل قانونی حتما باید طی شود.
وی درباره قصور احتمالی پزشک معالج هم گفت: حتما این موضوع را پیگیری خواهم کرد و تا احقاق حق خانواده مرحوم در کنار آنان خواهم بود و خانواده آن مرحوم میتوانند از طریق مقامات قضایی هم اگر شکایتی داشته باشند اقدام کنند.

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات