سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۵ ق.ظ
آیا بیش از این سکوت جایز است؟
امروز گرد و غبار، فردا مهاجرت و آوارگی
بهروز محمدی
گرد و غبار این روزها میهمان جنوبی هاست و فردا باید مهاجرت کرده و آوارگی را تجربه کنند؟ آیا بیش از این سکوت چایز است؟ نمایندگان مردم جنوب در مجلس چه می کنند؟ فرمانداران جنوبی تا کی لذت پست فرمانداری را به نابودی جنوب ترجیح می دهند؟

به گزارش سلام سبزواران در تیتر یک نشریه استدلال شماره ۵۵ به قلم سردبیر این نشریه آمده است:
گرد و غباری که امروز در جنوب کرمان حاکم است بخش اعظمی از آن مربوط به خشک شدن تالاب جازموریان است و ادامه این روند فاجعه زیست محیطی در منطقه را رقم خواهد زد.
در این رابطه همه سیاسیون و مسوولان جنوب سکوت کرده اند و انگار که اتفاقی نیافتاده است.
هلیل، چرا از خروش افتاده است؟ جازموریان چرا نفس نمی کشد؟ آری این هدیه حاکمیت استان و مجریان انتقال آب سرشاخه های هلیل رود به مردم جنوب است.
گرد و غبار امروز در چشم و گلوی مردمان مظلوم جنوب است و فردا باید مهاجرت و آوارگی را تجربه کنند؟
چه کسی پاسخگوست؟ مسوولان جنوبی کجا هستند؟ سکوت تا کی ادامه دارد؟ خیانت به جنوب تا کی ادامه دارد؟ نمایندگان مردم جنوب در مجلس چه می کنند؟ فرمانداران جنوبی تا کی لذت پست فرمانداری را به نابودی جنوب ترجیح می دهند؟ آیا کسی فریاد مردم جنوب را می شنود و ده ها سوال دیگر که بی پاسخ مانده و ننگ آن در پرونده مدیریتی مسوولان جنوب به ثبت خواهد رسید.
گرد و غبار این روزها میهمان جنوبی هاست و فردا باید مهاجرت کرده و  آوارگی را تجربه کنند؟ آیا بیش از این سکوت چایز است؟ گناه مردمان دیار هلیل و جازموریان چیست؟
آنچه تاریخ برای ما گذاشته است بی عدالتی محض حاکمیت استان در دولت های گذشته تاکنون بوده است و حاصل آن محرومیتی است که در شأن نظام مقدس اسلامی نیست.
بستن آب به روی مردمان جنوب و نابودی این دیار موضوعی است که نمی شود به سادگی از کنار آن گذشت اما متاسفانه حفظ منافع سیاسی مسوولان جنوبی مانع از اعتراض آنها شده است.
آیا نابودی این دیار و نادیده گرفتن جمعیت یک میلیون نفری خیانت نیست؟ اگر خیانت نیست نامش را چه باید بگذاریم؟
سیاسیون منفعت طلب جنوبی(چپ و راست)که دنیا طلبی و حفظ منافع سیاسی،چشم و گوش آنها را بسته است چه جوابی دارند؟ سیاسیون جنوبی به مردم اعلام کنند چرا سکوت کرده اند؟
آیا غیر از این است که بی عرضه هستند و به دلایل اعلام شده توان ایستادگی و اعتراض در مقابل بی عدالتی مطلق نسبت به جنوب را ندارند؟
مدعیان سیاسی،بزرگانی که ادعای آنها گوش فلک را کر کرده است،نمایندگان و فرمانداران سابق و فعلی جنوب چرا لب به سخن نمی گشایند؟
آیا نمیدانند انتقال آب سرشاخه های هلیل رود منطقه را با فاجعه رو برو میکند؟ آیا نمی دانند که گرد و غبار های حاکم در منطقه بخاطر نرسیدن اب به جازموریان است؟ آیا نمیدانند که نتیجه سکوت انها،آوارگی و سرنوشت تلخ برای این مردم است؟ آیا صدای مردمان جنوب را کسی نمی شنود؟ آیا نابودی یک منطقه برای هیچ یک از ارکان نظام مهم نیست؟
امید است تا همه بخود امده و جلوی نابودی دیار هلیل و جازموریان را بگیریم،همین الان لازم است فردا خیلی دیر است.
بهروز محمدی -نشریه استدلال

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات