یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۶ ب.ظ
نامه یک پیشکسوت جهاد و شهادت به نماینده جیرفت
از جای جای شهر صدای نارضایتی و گلایمندی به گوش میرسد /با اقتدار خود در یک هفته این موضوع را تعیین تکلیف کنید
بنده شما را در راستای منافع مردم این شهر از هر کس دیگر دلسوزتر و صادق تر میدانم و با اقتداری که از شما سراغ دارم اطمینان دارم که می توانید در ظرف کمتر از یک هفته با اقناع کردن استاندار به این سریال دامنه دار که دودش بیش از همه در چشم مردم است پایان دهید

نامه ای توسط یکی از پیشکسوتان جهاد و شهادت شهر جیرفت خطاب به نماینده این شهر در اختیار سلام سبزواران قرار گرفت، از آنجایی که نویسنده نامه نخواست نامش فاش شود ما هم رعایت امانت کرده و بدون هرگونه دخل و تصرف در متن نامه آن را انتشار میدهیم:

این روزها که مطالبی را در فضاهای مجازی از جوانان میخوانم هم احساس مسرت و هم احساس تأسف میکنم. مسرت از این بابت که می بینم جوانانی که نه انقلاب را دیده اند و نه جنگ را، در صحنه دفاع از انقلاب و نظام حضور دارند و نسبت به سرنوشت کشور، منطقه و شهر خود چنین احساس مسئولیت می کنند و تاسف از این بابت که گاهی بدون محابا به عزیزانی که خود یادگار جنگ اند و خون دلها برای به ثمر نشستن این انقلاب خورده اند و الان هم بیش از هر کس خود را در قبال سرنوشت انقلاب و نظام مسئول می دانند می تازند.

اما آزاده سرافراز دیروز و نماینده محترم و محبوب امروز مردم جیرفت و عنبرآباد حاج یحیی کمالی پور این نامه ای است از همرزم دیروز شما که بهتر از هر کس از سوابق رشادت ها و جانفشانی های شما برای این انقلاب و نظام مطلعم؛

چه آنزمان که دانش آموز ۱۳ ساله ای بیش نبودی و اسلحه به دوش گرفتی و  راه بلند هجرت را آغاز کردی
چه آنزمان که شما را با چرخاندن در خیابانهای شهر «رمادی»  آتش پرست معرفی کردند و در کوچه های آن گوجه و خیار گندیده به طرفتان پرتاب کردند و تازه فهمیدی که در چنگال دژخیم پلیدترین دشمن روی زمین یعنی رژیم بعث به اسارت افتاده ای
و چه در تمام آن سالها که با انواع شکنجه های اسرائیلی تا چند قدمی مرگ پیش رفتید ولی حاضر نشدیدبه اندازه یک سر سوزن حرفی بزنیدو یا عملی انجام بدهید که خدای نکرده علیه کشورمان از آن استفاده شود.

بگذار یک خاطره ای هم از آن روزهای اسارات که تازه شما هنوز به سن تکلیف هم نرسیده بودید برای جوانان امروز بگویم: روزی که یکی از بچه ها در اردوگاه گفت کسی بلد است دعای کمیل را کامل بخواند. و شما گفتید من حفظ هستم و خواندیش و یک نفر دیگر آن را نوشت. وقتی افسر عراقی متوجه شد شما را با سن سال کم از شرایطی که دیگر هم سن سالانتان داشتند خارج کردند. به خاطر اینکه شما را جزو افرادی می دانستند که برای این کشور مهم است و به دلیل همین جزو آخرین گروه آزادگان بودید و برای آزدای تان حتی چند اسیر خودشان را مطالبه کردند.

آری آزاده عزیز آن روزهای سخت و سیاهی ستم سپری شد و شما در سه کتاب تان خاطرات آن روزها را به نحو احسن بازگو کردید. ( کتاب های مقاومت در اسارت، سلول سرد، صنوبران صبور) خاطراتی که روح هر انسان مسلمان و آزادیخواهی با خواندن آنان از صبر و استقامت وصف ناشدنی شما که دشمن را در خانه خود به اسارت در آورده بودید به وجد و غرور در می آید .
با بازگشت به میهن هم لحظه ای از جهاد خود چه در فراگیری علم ( چه آنکه تحصیلات را از سوم راهنمایی تا دانشگاه سه سال تمام کردید و در سال ۷۳ دانشجوی نمونه کشوری شدم و از دست رئیس جمهور وقت هم هدایایی به همراه لوح تقدیر دریافت کردید) و چه بعد در تمام سالهای خدمت در قوه قضائیه بعنوان یک قاضی پاک و مردمی و حامی مظلومین به ایفای حق و عدالت پرداختی.
تا اینکه احساس مسئولیت برای خدمت بیشتر به این مردم شما را راهی بهارستان کرد. الحق و الانصاف در این مدت کمتر از دو سال هم با تلاش و مجاهدت شبانه روزی و پیگیری های بسیار خود در تأمین اصلی ترین زیرساخت های مناطق حوزه انتخابیه تان، باز این شما بودید که خستگی را خسته کردید. و نیک میدانم در این مدت مورد آماج انواع تخریب ها هم بوده اید اما با روحیه صبر و استقامتی که از شما سراغ دارم میدانم بر تمام اینها باز فائق خواهید آمد و هیچ چیز شما را از ادامه خدمت و فعالیتی که برای ساختن مناطق حوزه انتخابیه تان در پیش گرفته اید باز نخواهد داشت.
اما آزاده سرافراز اوضاع شهری که در آن زندگی می کنیم جیرفت اصلا خوب نیست. موضوع انتخاب شهردار و شورای شهر و لجاجت های آنان ما را هم مثل شما کلافه کرده و از اینکه می بینیم در بقیه شهرهای همجوار شهرداری ها و شوراهای شهرشان با تمام توان خود را برای پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده می کنند اما در این شهر تمام وقت آنان یا به رو کم کنی همدیگر در فضاهای مجازی و یا در راهروهای استانداری، شوراهای حل اختلاف و یا دیوان عدالت و… میگذرد واقعا تأسف میخوریم.
حاج یحیی عزیز از آنچه که تا الان در این مورد گذشته و بی قانونی هایی که صورت گرفته و بی محلی هایی که شده و همه و همه به خوبی واقفم، و این هم با دلسوزی که از شما سراغ دارم میدانم که شما جز خدمت رسانی بهتر و پیشرفت این شهر را نمی خواهید، اما آزاده سرافراز امروز از جای جای این شهر از کهوروییه و کلرود، از سرجاز، از رهجرد، از شهرک های بهشتی و حتی از رانندگان تمام خودروها در سطح شهر صدای نارضایتی و گلایه مندی بیشمار مردم از این وضع به گوش میرسد، از شما بعنوان یک همسنگر و همرزم دیروز و دوست امروز میخواهم حتی اگر در این باره حق با شماست این موضوع را با درایت خودتان مدیریت کنید و نگذارید این وضع بیش از این ادامه پیدا کند.
بنده شما را در راستای منافع مردم این شهر از هر کس دیگر دلسوزتر و صادق تر میدانم و با اقتداری که از شما سراغ دارم اطمینان دارم که می توانید در ظرف کمتر از یک هفته با اقناع کردن استاندار به این سریال دامنه دار که دودش بیش از همه در چشم مردم است پایان دهید و این موضوع را بخاط مردم زودتر تعیین تکلیف کنید. به توانایی و اقتدار شما در این زمینه امید واثق دارم و در این روزهای پایان سال منتظر شنیدن خبری خوش و یک عیدی خوب برای مردم این شهر از جانب شما هستم. و العاقبه لاهل التقوی
همسنگر و همرزم دیروز و دوست امروتان …

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات