یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۸ ق.ظ
چرا رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان پاسخ گو نیستند؟
آقای موسوی با استعفای خود بیش از این کشاورزی جنوب را به روز سیاه ننشانید
نواب کمالی
حالت دیگر این است که آقای موسوی هیچ پاسخی و عملکرد شفافی برای عرضه ندارد و به خاطر نداشتن پاسخ مناسب به سؤالات بیشمار نمایندگان افکار عمومی است که چنین به مهمل گویی افتاده است

یه گزارش سلام سبزواران، چهار سال پیش بود که شعار “اتاق شیشه ای” در استانداری کرمان مطرح شد و اعلام گردید در هیچ شرایطی مردم را در مطلع شدن از اخبار نامحرم ندانسته  و به منظور شفاف سازی امور و جلب اعتماد عموم، شعار اتاق شیشه‌ای در استانداری کرمان تحقق می یابد .
تاکید دوباره بر این مسأله دوباره امسال از سوی استاندار کرمان صورت گرفت و ایشان از لزوم پاسخگویی واقعی مسئولان به مطالبات مردم گفتند، اما آیا این مهم محقق شده است؟

سید یعقوب موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در واکنش به انتقاد امام جمعه جیرفت مبنی بر نداشتن برنامه جدی این سازمان برای تغییر الگوی کشت در اظهار نظری عجیب گفته است ترجیح میدهم وقتم را صرف پاسخ دادن به کسی نکنم!
ایشان ماه گذشته هم در پاسخ به خبرنگار”جیرفت من” مبنی بر دلیل عدم حضور در نشست خبری با موضوع کشاورزی و چرایی سکوت در قبال پرسش های متعدد رسانه ها و عدم پاسخگویی به آنان در اظهار نظری عجیب تر گفت: ای بابا ولش کن , کی حوصله داره!
و این تمام ماجرا نیست، بعد از دو بار دعوت اعضای یک تشکل دانشجویی و هر بار لغو یکسویه از سوی ایشان، برای بار سوم در پی سماجت اعضای این تشکل دانشجویی در دعوت از ایشان علی رغم تعیین موعد مقرر و تبلیغات صورت گرفته باز در دقیقه ۹۰ به آنان گفته شد دکتر موسوی گفته اند: “فعلاً فرصت نمیکنم”

و اما چرا رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب از پاسخگویی طفره می روند؟
سوالی که پاسخ آن از سه حالت خارج نیست:
اول اینکه جناب آقای موسوی هنوز فلسفۀ وجودی مسئولیت را در جمهوری اسلامی فهم نکرده اند. بفرموده امام راحل یک مسئول در جمهوری اسلامی شأنی جز خدمتگزاری ندارد : شمایی که الآن به حکومت رسیده اید، [این[] حکومت نیست، خدمت گزار هستید. اسلام حکومت به آن معنا ندارد؛ اسلام خدمت گزار دارد.(صحیفه امام، ج١٣، ص٢٠٣)
مسئول در جمهوری اسلامی یعنی مورد سؤال واقع شونده و پاسخ گو. مقام معظم رهبری در این باره میفرمایند: در جمهوری اسلامی، هیچ کس مصونیت آهنین ندارد. همه در مقابل مسؤولیتهای خودشان پاسخگو هستند و باید جواب بدهند. ۱۳۷۹/۱۲/۲۲

حالت دومی که وجود دارد این است که جناب موسوی هیچ تکانه ای را متوجه میز خود نمی بیند و صندلی و میز ریاست خود را از بالا خیلی محکم می بیند، و وقتی که خود را در هر حال در کنف حمایت کامل مقامات ارشد استان و وزارت خانه می بیند نیازی به پاسخگویی به مردم را هم احساس نمی کند. استاندار کرمان که شعار اتاق شیشه ای را میدهد خود وقتی از پاسخگویی به رسانه ها طفره میرود و با گذشت یکسال و نیم، وعده نشست خبری او با رسانه های جنوب هنوز محقق نشده دیگر از مدیران زیردستش چه انتظار میرود! اتاق شیشه ای استاندار خیلی وقت است که کدر شده است و طبیعی است که در این وضعیت مدیران ایشان هم همان راه را بروند…

حالت سومی هم وجود دارد و آن این است که آقای موسوی هیچ پاسخی و عملکرد شفافی برای عرضه ندارد و به خاطر نداشتن پاسخ مناسب به سؤالات بیشمار نمایندگان افکار عمومی(اعم از رسانه ها، جریان دانشجویی و تریبون نمازجمعه) است که چنین به مهمل گویی افتاده است.
آقای موسوی بیش از صد میلیارد تومان اعتبارات آبیاری تحت فشار و دهها میلیارد تومان اعتبارات امسال صندوق توسعه ملی برای کشاورزان سرمازده کجا هزینه شده است و به چه کسانی تخصیص داده شده است؟

آقای موسوی دپوی غیراصولی پیاز و سیب زمینی را در این منطقه یادتان هست که هزاران تن محصول دسترنج کشاورز را با بی تدبیری خود امحاء کردید و از بین بردید؟
نداشتن هیچ برنامه ای در فصل برداشت محصول درخصوص تنظیم بازار و تا چندسال پیش بهانه در این سازمان این بود که تنظیم بازار برعهده وزارت بازرگانی است و امسال سه سال است که به وزارت جهاد کشاورزی محول شده شما چه کرده اید؟
خروارها تن محصول که درسالهای پیش در زمین مانده و حتی برای کشاورز صرفه آن نداشته که از زمین دربیاورد، جز نداشتن برنامه و تدبیری از جانب شما در تنظیم بازار بوده است؟
خرید تضمینی تان هم که با آن قیمت بسیار نازل و پرداخت با ماهها تأخیر داد خیلی از کشاورزان را درآورد؟
در موضوع ترویج و تغییر الگوی کشت هیچ برنامه و طرح جدی در این سالها نداشته اید و هنوز کشت غالب ما محصولات آب بر و کم بهره ای مثل پیاز، گوجه، سیب زمینی و هندوانه است و روشهای آبیاری سنتی هم که هنوز مرسوم ترین روش ها در این منطقه است؟
میشود بفرمایید شما در این مدت تقریبا ۵ سال چه کرده اید؟ و چه گلی بر سر کشاورزی جنوب زده اید؟
اینها و دهها سوال دیگر که چون شما فرصت و حوصله اش نداری و ترجیح میدهی وقتت را صرف پاسخ دادن به کسی نکنی به همین قدر بسنده میکنم!
در پایان آقای موسوی ما را به خیر شما امیدی نیست و بیش از این کشاورزی جنوب را به روز سیاه ننشانید و با استعفای خود، بگذارید یک مدیر بومی که دلش در گرو این منطقه و خیرخواه واقعی مردمان اکثرا کشاورز آن است کاری که شما در این ۵ سال نکرده اید انجام بدهد.
نواب کمالی، هفته نامه “وطن ما”

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات