یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۸ ب.ظ
آقای موسوی، قدمت به جنوب نمى آید /امید است با رفتن شما کشاورزى جنوب متحول شود
حامد دلفاردى
قدم دکتر موسوى به جنوب نمى آید زیرا در سالهاى حضورش هیچ گاه شاهد حال خوش کشاورزى جنوب نبودیم و هیچ اقدام زیرساختى مهمى براى امید به آینده نیز در کارنامه ى ایشان به چشم نمى خورد

به گزارش سلام سبزواران، سردبیر نشریه “نیایش” در شماره ۲۱۸ این نشریه نوشت:

در روز نخست حضور دکتر یعقوب موسوى به جنوب کرمان کمتر کسى فکر میکرد که این مسافر اهوازى مهمان چندین ساله ى جنوبى ها باشد.

موسوى در روزهاى نخست حضورش در سازمان جهاد کشاورزى جنوب استان کرمان طرح هاى بزرگى را در سر داشت و مدام از این بلند پروازى هایش سخن میگفت.

نگارنده ى این متن یکى از به یاد ماندنى ترین تیترهاى دوران کارى اش را با عنوان (( دکتر موسوى حواست باشد )) خطاب به رئیس سازمان جهاد کشاورزى جنوب کرمان نوشت و سعى داشت که هر آنچه را صلاح این خطه میدانست به محضر این تازه وارد تکیه زده بر عالى ترین نهاد کشاورزى جنوب عرضه بدارد.

نویسنده ى آن متن امروز پس از گذشت مدتى طولانى به این باور رسیده است که دکتر موسوى حواسش نیست زیرا نه تنها در این ایام بارى از دوش کشاورز و کشاورزى جنوب برداشته نشد بلکه در بسیارى از حوزه ها یا درجا زدیم و یا پسرفت داشتیم.

فارغ از اقداماتى که در حوزه ى آبیارى تحت فشار و آن هم به واسطه ى سیاست کلى کشور در مدیریت مصرف آب بود کار چشمگیر دیگرى در این حوزه به خاطر نمى رسد.

کشاورزى امروز شیوه ى سنتى خود را از دست داده است و براى موفقیت در این حوزه مى بایست مؤلفه هاى مهمى همچون شناخت  بازارهاى جهانى – تولید محصولات مرغوب مطابق نیاز مصرف کننده  و توجه به   فنون نوین از قبیل بسته بندى و… را در دستور کار قرار داد و یقینأ امروز دست این رئیس دوست داشتنى از ارائه ى عملکردى در این حوزه ها خالى است.

چند سالى است که بحران یقه ى کشاورزى جنوب را رها نکرده است و همواره کشاورز جنوبى در پایان کشت چیزى غیر از قرض و بدهکارى به اشخاص و بانک ها درو نمیکند ؛ بدیهى است حال ناخوش زحمت کشان این خطه خود بزرگترین نشان عدم توفیق دکتر موسوى است اما ایشان آنچنان از عملکرد و ارتباطات خود در مرکز سخن میگوید که انسان را ناخودآگاه به خرافه میکشد زیرا اگر چنین اقداماتى که دکتر موسوى میگوید انجام شده بود دیگر نمى بایست شاهد بروز و وجود چنین مشکلاتى در این حوزه باشیم.

نگارنده ى این متن به این باور رسیده است که قدم دکتر موسوى به جنوب نمى آید زیرا در سالهاى حضورش هیچ گاه شاهد حال خوش کشاورزى جنوب نبودیم و هیچ اقدام زیرساختى مهمى براى امید به آینده نیز در کارنامه ى ایشان به چشم نمى خورد.

یقینأ تغییر در مدیریت سازمان جهاد کشاورزى جنوب میتواند موجب تحول باشد و جناب موسوى که اهل فوتبال است را میتوان با یک مثال فوتبالى آن هم از تیم مورد علاقه اش به این باور رساند که گاهى تغییر سیستم و مدیریت لازم است و همانگونه که تیم استقلال تهران پس از کنار رفتن منصوریان با شفر آلمانى و با همان بضاعت قبل متحول شد شاید با رفتن دکتر موسوى کشاورزى جنوب متحول شود زیرا به این احوال امیدى نیست…

✍به قلم : دکتر حامد دلفاردى

گالری
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
تبلیغات